Вибираючи подібний виріб для комп'ютера, слід розібратися в усьому різноманітті видів. За способом розташування виділяють дві категорії корпусів - desktop і tower. У першому випадку виробу встановлюються горизонтально, мають компактний розмір і, як правило, розміщуються на столі. Tower - звичніший нам, саме його ми бачимо кожного разу під столом або біля ніг, працюючи на комп'ютері. Вважається, що цей вид охолоджується краще, ніж попередній. Також корпуси ділять залежно від стандартів:
- Mini ITX. Маленькі корпуси прекрасно підходять для домашніх ПК і для інтернет-серфінгу. Установка додаткових плат розширення і інших комплектуючих не передбачена. Відрізняються низьким рівнем шуму. - ATX. Найбільш популярний корпус. Відрізняється легким доступом до деталей, кращою вентиляцією, можливістю встановлювати набагато більшу кількість додаткових комплектуючих. Його різновид - micro ATX - відмінний варіант для компактних ПК, але встановити велике число плат розширення не вийде, все по мінімуму. - АТ. Застаріла форма, яка сьогодні рідко зустрічається. Використовувалася для комплектації ПК на основі Intel 486, Pentium і тому подібне - Rack. Застосовуються для установки в телекомунікаційні стойки. З усіх видів цей найбільш місткий. Він вміщує велику кількість комплектуючих, у тому числі, два блоки живлення. Корпуси цього типу можуть відрізнятися конфігурацією. - Big (full) tower. Великий корпус, який може містити в собі системні плати будь-яких розмірів, вміщувати найбільшу кількість жорстких дисків і інших пристроїв розміром 5.25 дюймів. - Barebone. Спрощений корпус для швидкого складання комп'ютера. Габарити менше ніж, у стандартного ATX, а іноді навіть mATX- корпуси. - Slim. Корпуси цієї лінійки невеликих розмірів, що дозволяє розміщувати їх практично скрізь. Мають тенденцію часто перегріватися. Нерідко виникають складнощі при апгрейде- із-за близько розташованих елементів системника.
Поради з вибору корпусу для ПК
Придбаваючи комп'ютер, ми, в основному, звертаємо увагу на складові елементи. Але "коробка" також має важливе значення. Варто звернути увагу на наступні нюанси:
- визначитеся з тим, який тип корпусу вам потрібний; - вибирайте виріб, у якого добре продумана внутрішня система циркуляції повітря для відмінного охолодження внутрішніх компонентів; - дешевше придбати без вбудованих елементів, але не завжди вигідніше (окремо комплектуючі коштуватимуть дорожче); - зовнішній вигляд має велике значення, адже повинен подобатися, а не дратувати, відповідати вимогам, що пред'являються; - габарити;
Корпус для комп'ютера - важлива частина, що дозволяє всім компонентам стати єдиною системою. До його вибору завжди підходите з практичної точки зору. В Україні купити хороший корпус для системного блоку ви можете на нашому сайті. Якісна і стильна продукція стане відмінним помічником в роботі і стильно прикрасить інтер'єр кімнати.
-розмір всередині - все елементи повинні поміститися;